| FuckinShit a întrebat:

Decor de George Bacovia. Cum va pare poezia?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este reprezentativa pentru poetica simbolist -depresiva a lui Bacovia.

| Delicacy a răspuns:

Este una din preferatele mele de la Bacovia, alături de poezia Note de primăvară...

| sorinutza99 a răspuns:

E foarte frumoasa..descriind natura iarna, inspira un sentiment de nostalgie fata de natura in acelasi timp te face sa ti imaginezi cum ar arata, si cant de frumos si pustiu ar fi.Si metafora ''fantomele apar '' parca te face sa te sperii.e frumoasa.