| falanoga a întrebat:

Despre evaluarea nationala din clasa a8a, am auzit ca acum copii care iau sub 4 la simulare nu intra in evaluare. Este adevarat zvonul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nimic adevarat, la evaluarea nationala intra toti cei care promoveaza clasa a VIII si se prezinta la evaluare.
Simularea este facuta doar pentru a vedea stadiul pregatirii elevilor si nu are nici o influenta aspra participarii la evaluare.

| Crsiti92134 a răspuns:

Nu e adevarat, dar mai bine invata ca sa iei nota mare nu ca mine