| OmuCareInteraba a întrebat:

Devin stresat din cauza faptului ca trebuie sa citesc carti.
Problema este ca eu nu pot sa citesc carti, am incercat sa citesc ciresarii volumul 1 pana la capat si am murit de plictisieala, n-am inteles nimic, nu stiam cum sa scap de carte.
Problema este ca profesoara mea de romana este matusa mea si este ORIBIL. Trebuie sa fac tot la romana din cauza asta ( asta din pacate include cititul cartilor ).
Ma stresez in fiecare noapte gandindu-ma ca a mai trecut o zi fara sa citesc nimic, si mai ales ca mai e doar vreo luna din vacanta incat imi vine sa-mi dau foc. ( glumesc laughing )
Serios acum, eu nu pot citi carti pentru ca mi se pare foarte neinteresante, nu pot intelege niciodata nimic din ce se intampla. As vrea sa stiu cum pot sa scap de stresul asta...

1 răspuns:
| DenisaAlexandra2000 a răspuns:

Posibil sa nu fie potrivite pentru varsta ta, eu citesc carti care-mi plac nu care mi le baga cineva pe gat, ar trebui sa-i zici matusii tale ca pur si simplu nu te regasesti in ceea ce citesti asa ca ar trebui sa incerci alt tip de carti