| Andu121313313131 a întrebat:

Din ce ar fi examenele de diferența dacă vreau sa merg la unirea tg. Mureș profil mate info, însă mă transfer tot de la mate info, doar un liceu mai slab

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu schimbi profilul nu se sustin examene de diferente, materiile obligatorii sunt aceleasi.
In schimb, daca vrei sa te transferi in cl. a IX-a va trebui sa fi avut media de admitere cel putin egala cu a celui intrat ultimul la profil iar daca te transferi dupa cl. a IX-a trebuie sa ai media de promovare a clasei cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer.