| NoNameMyName a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu transferurile la alt liceu. Daca sunt la un liceu care nu-mi place ( liceul e mai slab ) si vreu sa ma transfer la altul la acelasi profil mai dau diferenta? Stiam ca se da doar daca schimbi profilul cu liceul. Ex : sunt la mate-info si vreau sa ma duc tot la mate-info, mai dau diferenta sau doar media de admitere conteaza?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca indeplinesti conditiile legale pentru transfer, atunci nu mai dai diferente. Daca transferul se face in primul an, atunci conteaza media de admitere, iar daca transferul se face in ani superiori, conteaza media pe anii pe care i-ai terminat. O conditie esentiala este ca, clasa unde te transferi sa aiba numarul de elevi mai mic decat numarul maxim, iar tu sa ai media respectiva mai mare decat media ultimul elev din noua clasa.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca profilul ramane acelasi, nu se dau diferente.

| Nomoreregretstb a răspuns:

Profilul tau e acelasi deci nu, nu mai dai