| Virk a întrebat:

Din ce dai test cand te inscrii la liceu de Teologie? Si cum trebuie sa te pregatesti?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Pai stiam ca ai o proba muzicala (gen intonezi un cantec religios, o rugaciune) si o proba scrisa pe baza cunostintelor religioase din clasa a VII-VIII. Am gasit si un link ce te poate ajuta( e mai vechi dar e aceeasi structura si acum si era mai detaliat) https://m.ziuaconstanta.ro/......6581.html. Asta e valabil pentru seminar.Dar cred ca si la liceele celelalte este la fel.Din cate stiam la liceul baptist si penticostal este si un interviu.