| anonim_4396 a întrebat:

Din ce se da simularea de a 11-a si a 12-a si bacul la profilul mate-info si din ce materie...adica materia din ce clase?
Ce materii se fac in a 11-a si a 12-a si cate ore pe saptamana cu materiile respective?

1 răspuns:
| tamulici a răspuns:

Simularea la mate se dă din tot ce ai studiat, pe perioada liceului, la matematică.
La fel și la limba română, găsești aici pentru toate materiile programa specifică.
http://www.mateinfo.ro/images/Simulari%20BAC/simulare%20BAC%202016.pdf
În a 11-a și a 12-a, se fac materii uzuale:
română - 3-4 ore
mate - 5-6 ore
info - 4 ore
fizică - 2-3 ore
chimie - o oră
bio - o oră
Sport, desen și muzică nu se mai fac din clasa a 11-a.
În plus, am pus acea marjă de o oră pentru că depinde de la clasă la clasă e opționale își alege.
A treia materie la bac poate fi aleasă dintre info, bio, chimie sau fizică.