| ValiGheara22 a întrebat:

Salut!
ce culegeri pentru bacul la istorie si geografie recomandati?

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Profesoara ce v-a spus sa cumpărați? Trebuie mai întâi sa o ascultați pe ea!

| xGamerZ212 a răspuns:

Ai google...e trist

| ClaRa91 a răspuns:

Esti lenes?

Geografie – Bacalaureat
Aprobat conform Ordin 3022/08.01.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din învățământul preuniversitar-poziția 340

Istoria Românilor. Compendiu pentru examenul de bacalaureat,
Editura Mega 2023,
autor: Rodica Ianoș Toadere
Ediția 2023 aduce câteva schimbări: anumite conținuturi pentru examenul de bacalaureat au fost modificate, dar principala noutate este că sunt abordate evenimentele de după decembrie 1989!