| LucianChimie a întrebat:

Din nou am o problema si se para ca tot cu imprimanta asta rea.Am vrut sa scot ceva dar s-a blocat hartia, am scosa iar acum pe display apare e E apoi 0 apoi iar E.Nu stiu ce inseamna, dar apasat butonul cancel, dar nimic (imprimanta este Canon Mp 250) de curand i-am schimbat tusul, mai bine zis l-am reincarcat si multe probleme.Deci ce sa >fac? Ce sa mai apas? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| emmyl a răspuns:

Caută în PC, ar trebui să ai "on-screen Manual" sau cum s-o fi chemând la tine. Eu am MP 495 și am în manualul din PC toate erorile tip E 0 3 etc. E în engleză dar ai google translate. Trebuie să găsești.
Butonul mic trebuie apăsat cel puțin 5 secunde.
Succes!

2 răspunsuri:
| leiciu a răspuns:

Daca ai cartea imprimantei cauta acolo la Probleme sau pe internet iar cu codul acela stiu ca este un avertisment gen:nu mai e hartie, nu mai e tus, probleme cu temperatura s.a.Cauta "Canon coduri erori" pe google. Sper ca te-am ajutat