| Pika_Armand_1992 a întrebat:

Am o imprimanta Canon Pixma mg2150, am reincarcat cartusele, totul mergea bine si astazi s-a intamplat ceva, nu mai imprima documentele din Microsoft office. Am cautat pe internet solutii legate de resetarea cartuselor, si am gasit una pe care am si folosit-o -deconectezi imprimanta de la calculator
o pornesti si o stingi normal
stinsa fiind, apesi RESET si apesi ON (fara sa dai drumul la vreunul)
dai drumul la RESET
mentii ON apasat
apesi de 4 ori RESET
eliberezi si ON
apezi RESET.
Dupa aceea vazand ca nu a mers, am vrut sa o sting si sa o pornesc din nou. Acum vine problema, nu mai merge sa o pornesc, imi apare pe display-ul imprimantei o eroare si nu mai porneste, am incercat sa o scot din priza si tot nu. Ce pot face? mai este vreo speranta sau trebuie sa o duc la reparat, are abia 5-6 luni.

1 răspuns:
| IT4Ever a răspuns:

Ce numar are eroarea?