| anonim_4396 a întrebat:

Directoarea ne-a intrebat cine vrea sa dea examenul de capacitate la sfarsitul anului. Nu a spus nimeni nu, dar chestia este ca ea spune ca ne lasa corgenti, iar la toamna intram pe locurile libere. Chestia este, daca nu dau examenul pot intra undeva? La noi in oras sunt vreo doua licee, unul mai bunicel si altul mai slabut. Am vorbit ieri cu cineva si a spus ca de la el din clasa, 6 au dat examenul de capacitate iar restul din 20 au intrat fara. Directoarea de la acel liceu a mai spus ca anul trecut au intrat si fara examenul de capacitate dat. Deci?

1 răspuns:
| JomelaMaya a răspuns:

Eu zic sa-l dai. De ce? chiar daca nu ai o nota mare, la liceul ala poti intra si cu note mici cred eu, dar mai bine-l dai :
1. Castigi experienta, iar asta iti va fi foarte de folos.
2. Vezi de cat esti in stare, ce capacitate ai.
3. Paote mai incolo vei merge la facultate si garantez ca vei lua BAC-ul mai usor deoarece seamna putin. Succes!