| Innaripatu a întrebat:

Directorul liceului la care vreau sa ma tranafer a aprobat cererea de transfer, dar secretara de la liceul care sunt a spus ca trebuia sa fac transferul mai din timp.A spus sa revin saptamana viitoare ca poate o aproba.Pe 10 incepem scoala si vreau sa stiu daca am vreo sansa sa se aprobe transferul de la liceu meu.Trebuie sa se deschida un consiliu pentru mine. Tin sa precizez ca trec in clasa a 11 a.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i adevarat ce a spus secretara. Liceul actual nu aproba transferul ci da doar un aviz consultativ si liceul de transfer poate sa tina ori nu seama de acesta. Daca cererea ta de transfer a fost aprobata de liceul unde vrei sa mergi atunci pe data de 10 septembrie te vei prezenta la acel liceu. Acesta va solicita dosarul tau de la liceul unde ai terminat 10 clase.

| Innaripatu explică (pentru Ioandelasal):

Mersi, sper sa fie asa cum zici.

1 răspuns: