| Haidu_Arnold_1995 a întrebat:

Doresc sa ma transfer din clasa a 11-a, de la profil filologie bilingv engleza la stiinte ale naturii bilingv engleza. Trebuie sa dau diferente din 5 materii : matematica M1, fizica, biologie, chimie, informatica de clasa a 9-a si a 10-a. Mi-ati putea recomanda cateva site-uri de unde pot lua teorie si ceva exercitii pentru fiecare materie?

4 răspunsuri:
| LoOvE a răspuns:

Pai banuiesc ca didactic.ro ar fi cea mai buna solutie.

| Mey a răspuns:

De ce vrei sa te transferi?

| Haidu_Arnold_1995 explică (pentru Mey):

Mi-am dat seama ca nu prea am nicio legatura cu partea umana, istoria nu-mi place, romana nici asa, prea mult de tocit. Cei de la profil real sunt formati altfel, au o mentalitate diferita, sintetizeaza o lectie de 25 de pagini in 5 pagini fara probleme doar pentru ca au memoria formata cu ajutorul matematicii, fizicii si materiilor care iti dau de gandit. Noi de la profil uman suntem ca si robotii, ce ni se da asa invatam si nu prea imi place. Nu-s genul care toceste cuvant cu cuvant. In plus doresc sa dau la medicina veterinara, sunt atras de lumea animalelor.

| LoOvE a răspuns (pentru Haidu_Arnold_1995):

Auzi dar eu daca sunt mate info, pot sa ma transfer la filo bilingv? Sau trebuia sa dau vreun test ceva la eng, cum se face la termianrea clasei a 8...