| Sk0rpyo a întrebat:

Doresc sa merg la facultate pe ceva legat de informatica insa nu stiu exact pe ce ramura. Imi puteti spune cateva ramuri principale si cat de practice ar fi ele dupa terminarea facultatii?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce iti place tie mai mult. nu stiu ce sa iti recomand.

La Automatica si Calculatoare faci un an in plus si faci ceva mai mult fizica, eletronica samd. Daca te atrage si partea asta de electronica atunci iti recomand aici. Daca vrei exclusiv programare si nimic altceva atunci iti recomand Informatica

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 2 posibilitati mari. Facultatea de informatica un faci exclusiv programare sau FAcultatea de Automatica si Calculatoare unde poti face fie sectia de Automatica (robotica) sau partea de Calculatoare unde faci programare dar si partea de hardware

| Sk0rpyo explică (pentru suntserios):

Tu ce ai recomanda?

| suntserios a răspuns (pentru Sk0rpyo):

Ce iti place tie mai mult. nu stiu ce sa iti recomand.

La Automatica si Calculatoare faci un an in plus si faci ceva mai mult fizica, eletronica samd. Daca te atrage si partea asta de electronica atunci iti recomand aici. Daca vrei exclusiv programare si nimic altceva atunci iti recomand Informatica