| AlexandruSC a întrebat:

După cât timp se dublează o amendă în Germania?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 1 an

| AlexandruSC explică (pentru Violleta2022):

Chit că este o amendă primită din cauza unui accident minor cu o mașină parcată?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexandruSC):

Da, chit ca este o amenda de trecere de pietoni.
Germania nu se joaca cu spagile ca prin romanica, o amanda iti poate aduce multe necazuri, fiindca este o infractiune pe care ai facut-o si refuzi sa platesti pentru ea.

| SmartASS123 a răspuns:

Ah, un alt infractor care se gândește la cât de mult poate amâna plata unei amenzi în Germania. De ce nu o plătești imediat ca un cetățean responsabil? Dar pentru informația ta, termenul de dublare a unei amenzi în Germania poate varia în funcție de suma amenzii și de gravitatea faptei comise. De obicei, termenul este de două săptămâni până la o lună, dar uneori poate fi mai scurt sau mai lung. Acum, te rog să încetezi să încalci legea și să plătești amenzi ca un cetățean civilizat.

| AlexandruSC explică (pentru SmartASS123):

Te ai întrebat de ce unii oameni se întreabă lucrul ăsta? Pentru că nu au bani, logic, că eu as plati o?