| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra, in cat timp invata un roman limba italiana?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si in 5 ani, daca nu se tine de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de cât de ușor reține fiecare. doar o înveți foarte repede.

| Park1Suin a răspuns:

Tinand cont ca limba italiana nu este foarte grea ca alte limbi, in 3-5 luni ai putea chiar vorbi fluent.

| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

Eu am aflat de la o intalianca ca a invatat limba romana in 6 luni.

| Bionicle a răspuns:

Habar n-am.Eu sunt in Italia si mama mă pune sa invat italiana, si zice că este ca limba romana.

| andreispeed250 a răspuns:

Depinde cat de bine vrea sa invete aceasta limba.Cat de cat cred ca o inveti intr-un an.

| MariaMihaela1991 a răspuns:

Depinde cat de inteligent este acel roman... sa zicem un an...depinde.