| IEHOVADUMNEZEU a întrebat:

Buna seara
am si eu o intrebare
ca roman care pleaca in Italia in cat timp invata italiana la nivel conversational

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Dupa cateva luni vei putea intelege cam tot si vei fi capabil sa vorbesti destul de bine.De vorbit fluent poate fi vorba dupa cel putin un an.
O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexs99):

Un an de zile? pai te pica naiba daca te duci asa scoala, nimeni nu sta un an dupa un copil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat te duce capul. eu dupa 2 luni intelegeam tot ce mi se zicea dar dupa 4 luni cam asa am inceput sa vorbesc fara sa mai stau sa imi traduc inainte in cap. depinde cat inveti si cat te duce capul

| mimi a răspuns:

Eu am luat lectii si vorbeam usor peste 1 luna insa mama mea a invatat singura in 2 luni. Depinde cat poti. Eu am luat lectii de 3 ori pe saptamana. Succes!