| Lane a întrebat:

E adevarat ca daca un prof intarzie 15 minute elevii pot pleca? Sau daca nu e nici un elev in clasa nu ne pune pe niciunu absent? Unde pot gasi lucrurile astea?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este adevarat ca poti pleca, si daca nu e niciun elev se pune absente la toata clasa.

| SorinaOM3 a răspuns:

NU e adevărat! Profesorii întârzie tot timpul! Învățătoarea mea întârzia câteodată 45 de minute! Și noi nu plecam! Și 15 minute... doar 5 minute le ia să își strângă lucrurile! A păi să mai și ajungă la clasă... 15 minute e normal... Dacă e vorba de 35 de minute... atunci poate...

| Reb3l a răspuns:

Pai daca intarzie 15 min nu inseamna ca poti pleca acasa... Cine stie poate e la o sedinta.
Dar daca nu e nimeni in clasa nu pune absenti...N-are voie... Doar daca e tampit sau rau de tot.