| Michaela89 a întrebat:

E adevarat ca la BAC la romana,la profill UMAN trebuie sa fie sinonime neologice la subiectul I? Neaparat? Adica,daca voi scrie un cuvant des intalnit, nu se ia in considerare?

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Depinde, dar pana dai tu bacu mai e mult si bine! se mai schimba de 100 ori. nu am inteles si nu o sa inteleg nici-o data de ce voi abia sunteti a9a si va facei probleme de BAC sau de FACULTATE, pana la 18-19 ani se schimba mult inclusiv creierul, si va razganditi la ce facutlate sa da-ti, materia de bac incepe abia in clasa a11a.

| Michaela89 explică (pentru SasNetRomania):

Daca ai avea o profesoara de romana care inca de acum preda lectii de BAC si insista pe priceperea exercitiilor de genul acesta, degeaba.Nu ai cum sa te razgandesti foarte mult..si..pana la urma, e problema mea daca vreau sa ma gandesc de acum. Decat sa ma plimb prin cluburi si sa am un job la MC, mai bine continui ceea ce fac.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Michaela89):

Cine a zis ca nu iti dau dreptate? iti dau perfecta dreptate dar e prea devreme sa gandesti asa departe, asta e parerea mea.

| Çõяÿηą a răspuns:

Poate sa fie des intalnit dar sa fie neologic.

| xShaarawy a răspuns:

Nu, din cate stiu eu, nu se ia in considerare. Trebuie sa scrii neaparat un sinonim NEOLOGIC. happy