| andrey1412 a întrebat:

E adevarat ca nemtii nu au teme in weekend si in timpul vacantei?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Da.
Sistemul tarilor nordice de invatamant e diferit de sistemul din Romania.
In Romania se face multa materie, se dau multe teme. E mult mai dificil in Romania. Dar intr-un fel e bine, ca prostii din Romania ar fi premianti in in restul Europei, ca majoritatea tarilor au scoala mai usoara decat Romania.
O zi buna!

| unknownn a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Da,normal ca acolo nu prea se dau teme pentru ca acolo elevii invata nu ca aici, 55% din tineri semi-analfabeti care nu sunt in stare sa ia BAC-ul.

13 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Este adevarat, asa am auzit si am citit.

Citeste aici:

http://www.viata-libera.ro/......fara-stres

| TheStory a răspuns:

Da, da e mai bine cu teme.

| Predator30 a răspuns:

Este adevarat dar nici noi nu putem sa ne plangem...Asta e suntem in ROMANIA si asta ne ocupa tot timpu!

| Reiikó a răspuns:

Da ...este adevarat..Norocosiiii laughing)

| danyshatAT a răspuns:

Din pacate da ei sunt scutiti de atatea teme dar noi nu

| danyshatAT a răspuns:

Da este adevarat happy

| LiviuStefan a răspuns:

Pierderea lor asta e...Si norocosi si ghinionisti in acelasi timp.

| ACAB1312 a răspuns:

Si rusii la fel parca

| theionika a răspuns:

Au si ei teme ca oricare alt elev plus ca ei au scoli mai bune ca ale noastre si normal ca au si eiwinking

| Adelina_Ramona_1994 a răspuns:

Da,este adevaratwinking

| ghostady2011 a răspuns:

Da este adevarat, Nu doar nemtii nu au teme dar si multi altii.

| NoName551 a răspuns:

Nu toti... Cunosc cativa si au o gramada de teme pentru vacanta aceasta.