| revelatia2003 a întrebat:

E cineva student la Facultatea de Fizica de la Magurele? Daca e, cat de grea este facultatea, ce materii se studiaza, cat de greu sau de usor se trece anul? Sunt multi repetenti? Vreau asa, doar o informatie ca fapt divers.

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Asta depinde doar de disponibilitatea ta de a acumula cunostinte intr-un anumit domeniu. Raspuns la asta va dati singuri, degeaba intrebati pe altii: "Facultatea X e usoara?" happy
Mie de exemplu, fizica-mi pare usoara, istoria la fel, matematica ori literatura, idem...dar daca ma planteaza cineva la Stiinte Politice, ridic praf in urma. laughing
Iti place Fizica? "Principiul incertitudinii" lui W Heisenberg nu e pentru tine un intuneric intelectual total? ATUNCI, mergi la Universitate, si-ti doresc din suflet sa ajungi un mare fizician.
Succes. happy

2 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Facultatea de Fizica functioneaza in cadrul Universitatii Bucuresti, NU la Magurele.
Pe platforma de la Magurele se afla Institutul de fizica nucleara, si acolo mergi ca cercetator, DEJA absolvent al unei facultati de fizica sau inginerie pe domeniul nuclear.
Bafta.

| revelatia2003 explică (pentru Darkmagic):

Ok, am inteles.Dar am vrut sa aflu cat de grea sau cat de usoara este.

| Darkmagic a răspuns (pentru revelatia2003):

Asta depinde doar de disponibilitatea ta de a acumula cunostinte intr-un anumit domeniu. Raspuns la asta va dati singuri, degeaba intrebati pe altii: "Facultatea X e usoara?" happy
Mie de exemplu, fizica-mi pare usoara, istoria la fel, matematica ori literatura, idem...dar daca ma planteaza cineva la Stiinte Politice, ridic praf in urma. laughing
Iti place Fizica? "Principiul incertitudinii" lui W Heisenberg nu e pentru tine un intuneric intelectual total? ATUNCI, mergi la Universitate, si-ti doresc din suflet sa ajungi un mare fizician.
Succes. happy