| AvalohAlyn a întrebat:

E grea facultatea de Istorie? Sau mai bine studierea ei pe cont propriu din pasiune? Țin minte că în școală îmi plăcea istoria mult, eram printre cei mai buni și luasem și 10 la examene la istorie(acele teze unice).

2 răspunsuri:
| sofiaaaa001 a răspuns:

Daca esti pasionat de istorie sunt slabe sanse sa ti se para grea facultatea. prin "grea" stiu doar ca e extrem de multa teorie de invatat, dar daca zici ca ai o pasiune pentru istorie in general, nu cred ca va fi asta o problema.

| Iamforfun a răspuns:

Nu este grea. Dar trebuie să înveți.
Am urmat Facultatea de Istorie la Universitatea Al. I. Cuza Iași în perioada 2004-2008 (am fost ultima serie care a urmat patru ani de facultate și nu trei, cum se fac acum).