| anonim_4396 a întrebat:

E greu la mate-info intensiv informatica? Este vorba la liceul Hasdeu din Buzau unde sa intrat anul trecut cu 9.30.Media mea V_VIII este de 9.90 si cred ca as putea ajunge.Revin la intrebare este greu asa cum zic unii?, mie unul imi place matematica iar romana o detest de aceea am optat pentru profil real.Stiu ca se fac 7-8 ore pe saptamana de informatica. Poate am norociul sa pic cu un profesor bun.Si as vrea sa stiu ce face la informatica in a IX-a,X,XI, XII.
Multumesc

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

E destul de greu. Adica e mai greu decat la restul profilelor, pentru ca e multa matematica si multora nu le place matematica(si nici informatica).

| Narcis2007 a răspuns:

Eu sunt la mate info intensiv...nu e prea greu daca te straduiesti...la info se face un limbaj de programare(c++) pana in clasa 12a si in a 12a parca faci oracle(baza de date)