| Alexandra87889 a întrebat:

E greu la mate info? Recunosc că mi. e cam frică :-s Ce ziceţi?

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Se spună că este unul dintre cele mai grele profiluri, însă îi poţi face faţă dacă eşti intrigat şi determinat să înveţi.

| MenInShadow a răspuns:

Daca iti place foarte mult matematica, o sa-ti fie usorwinking
Si pe mine a vrut mama sa ma dea la mate-info, dar nu mi-a placut matematica, si am renuntat aman2winking

| Alexyrs a răspuns:

Daca treci de prima saptamana te poti considera norocoasawinking.Nu-ti mai face probleme de genu asta...pararea mea

| Alexandra87889 explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi! Parcă m.am mai liniştit un pic love struck

| CGAlexandra a răspuns:

Daca iti place sa inveti,si iti plac in special:matematica,fizica,informatica nu cred ca e greuhappy
Cand vei incepe sa te acomodezi,nu`ti va mai fi asa fricabatting eyelashesNu stiu personal cat e de greu la mate-info, insa am prieteni care sunt la acest profil, si din spusele lor nu e asa greuhappyAcum totul depinde de profesor; el poate face usoara materia sau greuhappy
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| positivity a răspuns:

Acum îți voi spune părerea mea, părerea unui simplu boboc intrat la cel mai bun liceu din oraș, la profilul mate-info.
La început eram foarte entuziasmată, mă gândeam că totul va merge strună, nimic rău nu se va întâmpla. Timpul trecând, mă văd în octombrie, și realizez că nu înțeleg nimic la nici o materie.
Matematica este destul de grea și deloc ușor de înțeles, chimia este precum chineza, fizica este destul de ciudată, la informatică nu înțeleg nimic, la română nu fac nimic ca în generală, deci, acum mă întreb: ce caut eu la mate-info?
În acest moment am senzația că sunt singura idioată din clasă, și că toți ceilalți sunt mult mai buni decât mine. Dar voi lupta, dacă nu voi fi cea mai bună din clasă, măcar sper să fiu printre primii 20.
În orice caz, îți spun dacă crezi că te pricepi FOARTE BINE la matematică, fizică, chimie și informatică, și dacă crezi că ÎNȚELEGI destul de repede, ar trebui să urmezi acest profil, însă dacă nu ai aceste „calități" vei avea de muncă!