| KarinaLee6 a întrebat:

E o diferență mare între engleza americană și cea britanică?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Accentul si unele cuvinte tip movie (american) si film (britanic) + altele
Posibil sa fie chiar si anumite structuri din limbajul de zi cu zi diferite

| Ssssmokin a răspuns:

Gramatical vorbind, nu. Insa in vorbire se pot vedea cateva diferente. In primul rand accentul si dialectul. De asemenea am observat ca sunt diferente si intre anumite cuvine sau fraze. In rest sunt la fel.

| wynter17 a răspuns:

Accentul