| anonim_4396 a întrebat:

E voie cu telefon la școală din clasa 5 în pauze?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este voie, nimic nu interzice aceasta.
Este interzis doar sa folosesti telefonul pe timpul orelor de curs, conform Statutului elevului, citez:
"ART. 15. Elevilor le este interzis:
g) să utilizeze telefoanele mobile în timpul orelor de curs, al examenelor şi al concursurilor; prin excepţie de la această prevedere, este permisă utilizarea telefoanelor mobile în timpul orelor de curs, numai cu acordul cadrului didactic, în situaţia folosirii lor în procesul educativ sau în situaţii de urgenţă;"

| Celcestietot a răspuns:

Sigur ca ai voie! Nimeni nu te poate opri din a utiliza telefonul in timpul pauzei, doar in timpul orei te poate opri!

| Bizon95 a răspuns:

Daca in ora nu incepe sa sune si sa deranjeze ora intr-un fel sau altul, poti sa tii telefonul tot timpul la tine (il pui pe vibratii si nu raspunzi decat la urgente), iar, cu toate ca am auzit unele scoli in care pe catedra e un cos si cand intra profesorul toti sunt obligati sa isi puna telefoanele acolo, in pauze nu ai nici o treaba cu nimic, poti folosi telefonul cat vrei (cat timp e pauza)

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Da
Adică eu mereu merg cu el și nu mi-a zis nimeni nimic