| JukeBox28 a întrebat:

Buna TPU! De ce in scoala mea nu ma lasa cu telefonul in pauze si sunt in clasa a 5 a?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu as confisca toate telefoanele folosite in scoala!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Bula):

Eu le-aș confisca și după le-as amaneta, mai lungesc zilele până la salariu crying

| Bula a răspuns (pentru Hyperion7):

Telefoanele confiscate in scoala le-as vinde pe internet, pe site-ul scolii, cu licitatie.
Banii ar intra in fondul scolii, pentru diferite activitati.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Bula):

Nu are niciun sens
Ministra sa se duca-n Tenerife și eu să mănânc paine cu pateu?

| 1234568807 a răspuns (pentru Bula):

Noroc ca nu au functii mari in scoli astia cu gandire ca a ta

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate nu ai ce face, trebuie sa respecti regulamentul.Ca elev/a ai o serie de drepturi dar si o serie de obligatii de indeplinit.
E mai important sa termini scoala decat sa stai pe telefon jumate de ora cat sunt pauzele adunate.Te poti bucura de acest device si acasa, plus ca e mai sigur asa decat sa risti sa ti-l fure la scoala, sa-l strici etc.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e doar in școala ta, uite :
https://www.google.com/......2-sep/amp/

Edupedu este o sursa de încredere.

| ReddY25 a răspuns:

E mai primordial să înveți

| ValentinMihai78 a răspuns:

Există țări care deja în sistemul de învățământ interzic telefonul mobil elevilor care vin la școală, singurele excepții sunt cele de natură medicală pentru elevii cu nevoi speciale.