| anonim_4396 a întrebat:

Edte adevarat ca persoanele care nu invata iau note mari la examene?

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Buna!

Eu nu cred ca acest lucru e adevarat.

O seara placuta!

| LolaLollita a răspuns:

Nu, cel putin in general.
Ca sa iei note mari la examene, trebuie sa inveti, sa fii pregatit pentru orice subiect iti poate pica.
Daca tu, de exemplu, nu ai invatat nimic, nu stii cu ce se mananca acel obiect, cum ai putea sa iei o nota mare? Te bazezi doar pe copiat? Gresit. Ai sansa destul de mare sa nu poti copia, sa nu ai de unde.
Cu ajutorul copiatului, uneori, ai putea lua o nota de trecere, dar atat. Celelalte cazuri, parerea mea, deja implica bani multi.

| SimonaCristina a răspuns:

Nu!

Răspuns utilizator avertizat