| anonim_4396 a întrebat:

Elevii de liceu care participa in olimpiadele internationale sunt chiar cei mai buni din toata tara la acele materii sau sunt si alti care sunt mai buni ca ei si nu participă?
Este posibil să fie elevi care stiu foarte bine o materie şi să nu participe in marile faze,adică cele naţionale şi internaţionale sau până şi cele precum locale,judetene, regionale?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Desigur ca sunt si elevi care nu participa la olimpiade si ar putea fi mai buni decat cei care participa. Unii nu vor sa mearga la concursuri scolare, altii sunt buni la multe obiecte si alerg sa mearga doar la una, doua olimpiade pentru ca nu au timp si se suprapun datele de concurs.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, bineinteles ca exista.

| Saintgeorge a răspuns:

Da, desigur. Sunt unii oameni care nu participa. Poate emotii, poate nu sunt invatati cu concursuri sau cine stie.