| PsychoDreamer a întrebat:

Eseu la istorie cu tema : " Cucerirea Daciei de catre romani, sfirsit tragic sau inceput eroic?! "; va rog sugestii, idei happy

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aici nu se fac teme de școală. Citește politica site-ului.
www, referate.ro
Pa, pa.

| blueangel99 a răspuns:

Înainte de a face eseul, ar trebui să te documentezi foarte bine pe această temă. Apoi, ar trebui să subleiniezi în eseu tragedia : înfrângerea dacilor şi sinuciderea lui Decebal
începutul eroic : faptul că acesta a fost primul pas către naşterea poporului român

Poţi ataşa şi imagini, poţi căuta şi legende, vezi tu ce faci.
DAR în niciun caz să nu copiezi un referat de pe NET. Motive sunt destule, dar nu stau să le enumăr.

Baftă!

| Alien a răspuns:

Strumfilor, TPU nu va rezolva temele pentru la scoala!