| Yrynella a întrebat:

Considerati ca cucerirea daciei de catre romani, e reprezentat un eveniment tragic, sau un inceput eroic?

Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Normal ca ar trebui privit ca un eveniment tragic,in schimb,datorita faptului ca nu se mai poate face nimic in privinta asta, trebuie sa recunoastem ca au fost unele avantaje spre exemplu tehnologia adusa la noi cum ar fi cunostinte mai evoluate despre sisteme de canalizare si irigatii, noutati in arhitectura, arta, faurirea armelor si tactici de lupta si multe altele.Deci privit in ansamblu, aceasta cucerire a fost in final ceva pozitiv.Aceasta a fost opinia mea.Bafta! rate&vote