| DanceIsInYourHeart a întrebat:

Este cine va in clasa IX-X la profilul FILOLOGIE BILINGV? Ce materii se fac? Dati-mi mai multe detalii.

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Depinde si ce bilingv este. Daca este de franceza sau chiar si engleza, sa fii sigura ca vei avea multe ore. Apoi, fiind profil uman, orele tale se vor axa in principal pe logica, psihologie, istorie, geografie, si materiile astea in limba profilului. In schimb ai mate pana in a11a mi se pare, dar mna, tot este dificil. Vei da doua bacuri, unul romanesc si unul bilingv. Stiu ca din ambele la sfarsit se da un atestat si primesti o diploma cu care poti fii recunoscuta in strainatate cu studii de limba. Bafta multa!