| ellene a întrebat:

Este cineva student la litere, la engleza- spaniola? Ma gandesc sa incerc cu toate ca nu am facut deloc spaniola pana acum. Am auzit ca te ia de la 0 avand in vedere ca nu prea se studiaza la liceu. La engleza ma pricep. Spuneti-mi si mie daca e foarte greu ca na...usor nu are cum sa fie nicaieri.

Răspuns Câştigător
| claudya a răspuns:

Eu am terminat engleza la Cluj acum 13 ani,
dar nu a fost deloc greu... iar spaniola e usor de invatat daca ai
"ureche" buna si "prinzi" repede ...multa bafta... si spor la invatatura...
http://www3.limbi-straine.ro/......itere.html

1 răspuns:
| Leea1234 a răspuns:

Eu nu sunt studenta la engleza-spaniola, dar ma intereseaza si pe mine sa dau la spaniola! spaniola este foarte usor de invatat, doar sa vrei s-o inveti, intra intr-o librarie si cere : INVATATI SPANIOLA FARA PROFESOR, este o carte albastra si are atasat un cd care tine loc de profesor, este foarte buna! bafta in continuare si sa stii ca spaniola este o limba frumoasa, o sa-ti placa (eu vorbesc perfect spaniola, daca ai nevoie vreodata de ajutor aici sunt)