| alexandrei7777 a întrebat:

Este grea o facultate de stiinte economice? Cat de grea este matematica la o facultate de stiinte economice? Se dezvolta matematica financiara de cls a 10 a la un nivel mai avansat?

1 răspuns:
| Ether a răspuns:

E cam de 10 kg. Ai grija sa mergi la sala inainte. Daca iti faci astfel de probleme, mai bine sa alegi o alta facultate. Ce te faci daca totusi treci facultatea, copiind la matematica? O sa ai si tu o diploma care nu valoreaza nimic pentru ca la angajare va trebui sa dai niste teste ca doar nu o sa te angajeze pe post de economist si sa umbli cu banii, fara sa stii sa faci calcule mai avansate decat 5x5.