| LanguageMaster a întrebat:

Matematica aplicată care se face în facultățile de științe economice este grea?

3 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Daca iti place matematica si o intelegi nu este, daca insa ti se pare grea orice disciplina din matematica, atunci. e grea. Am terminat ASE-ul in 2005, mie mi s-a parut usoara.

| LanguageMaster explică (pentru RaduRobertRO):

Pentru cineva care a terminat profil uman în liceu crezi că este imposibil să urmeze o facultate de economie?

| RaduRobertRO a răspuns (pentru LanguageMaster):

Oricine se straduie poate invata la o facultate de economie, dar evident ca va trebui sa invete mai mult, pentru a acoperi golurile. Important e sa vrei, nu faci medicina, desi si acolo se poate recupera.