| Casiana_Nady_1992 a întrebat:

Este greu examenul de la sfarsitul clasei 6? Conteaza examenul asta in clasa 8? Profesorii asa zic dar cred ca zic asa ca sa invatam.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Evaluarea Naţională de clasa a 6-a NU este grea, dar nici foarte uşoară :)
Rezultatele NU contează în clasa a 8-a!

Vezi Metodologia şi Calendarul Evaluării la linkul oficial :
http://subiecte2015.edu.ro/2015/evaluarenationala6/legislatie/

Vezi subiectele anterioare la linkul :
http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala6/index.html

Toate cele bune.

| TheWalker11 a răspuns:

Nu conteaza deloc!winking Din cate stiu, examenele de a-6-a de anul trecut nici nu s-au corectat. Si asa... legea asta este de anul trecut, cand eu eram a-7-a,deci am scapat.
Uite ca n-am murit chiar daca n-am dat examenul. Singurul examen important este cel de-al 8-a.
In concluzie, acest examen nu conteaza pentru clasa a-8-a.Nu stiu daca e greu sau usor, depinde de cat inveti. big grin

| BlitzLikeXd a răspuns:

Nu e greu examenul doar as fii atenta si sa inveti cel de 8 depinde de media la liceu care vrei sa mergi

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Nu e greu, nu cred ca conteaza in clasa a 8 -a!

| Jolenne a răspuns:

Sunt de părere că fiecare examen contează. Cel mai bine este să înveți și să îl iei în serios, pentru că nu se știe niciodată ce schimbări pot fi aduse de către cei ajunși la cârma țării. Probabil e greu să înțelegi aceste lucruri, dată fiind vârsta ta, dar cu timpul îți vei da seama că fiecare examen reprezintă o etapă importantă. Spor la învățat și succes! happy

| Ary_Ariana_1997_E2KH a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc sa nu fii speriata din cauza examenului, este foarte usor, l-am dat si eu anul trecut.
Si nu cred ca va conta in clasa a8-a.