| VITALUL a întrebat:

Este obigatorie semnatura ambilor parinti pe formularele care ni le-au dat de la scoala. pentru a ne face card bancar. Tatal meu nu este acasa si nu poate semna nu ca nu as putea sa fac eu ceva dar nu vreau, deci este obligatorie sau poate semna doar mama?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatorie, este destul sa semneze un singur parinte, fiecare parinte, in parte, este reprezentant legal al unui minor. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Tiberius a răspuns:

Pai de ce sa semneze parintii? Mergi la orice banca si iti faci card n-au nici o treaba parintii

| PinkY a răspuns:

Nici mie nu mi-a semnat tatal, dar cel mai bine este sa-ti intrebi diriginta sau dirigintele, sau sa te duci la secretariatul scolii.

| xoxoIOANAxoxo a răspuns:

Pai,cred ca e de ajuns sa semneza un singur parinte.
Dar, poti falsifica semnatura si obtii o rezervatie spre puscarie.
Stai linistit, explica-i situatia dirigintei/dirigintelui si cere-i sfatul.