| joserafaelo a întrebat:

Este posibil ca in clasa a 8-a sa iau note mici la simulari gen...4 si totusi sa am medie de trecere iar profa sa nu ma lase sa intru in examen?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva.
Simularile sunt doar pentru a fi pusi in tema elevii si a se stabili stadiul in care se gasesc cu pregatirea pentru evaluare.

| joserafaelo explică (pentru Ioandelasal):

Mersi mult...ea imi tot zice ca nu ma lasa in examen desi eu am medie de trecere... unii mi-au zis ca daca nu vrea nu semneaza ca sa nu intru in examen ca e pe propia raspundere.

| Ioandelasal a răspuns (pentru joserafaelo):

Aiurea, ti-a spus doar ca sa te sperie. Daca nu ai corigente intri in examenele de evaluare, nimeni nu te poate impiedica.

| dydydeea a răspuns (pentru joserafaelo):

Ce conteaza ca ai medie de trecere? nu conteaza asta... iti zic din surse sigure ca chiar daca ai medie de trecere si in simulari iei cel putin nota 4 nu te lasa sa intri in examen! exact acelasi lucru face si profesoara mea la scoala: sunt elevi cu media 5sau 6 in clasa si in simulare iau 3 sau 2 sau 4 si nu ii lasa sa intre in examen, deci ai grija ce faci, bafta happy

| joserafaelo explică (pentru dydydeea):

Si totusi... daca la simulari iau peste 5 si media finala este peste 5 intru in examen..corect?

| dydydeea a răspuns (pentru joserafaelo):

Daca iei la simulari peste 5 te lasa sa intri in examen!