| MaDaaLiNaaa a întrebat:

Este posibil sa dai la facultatea de drept, daca ai facut in liceu mate-info si nu filo sau stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| eduardpuiu93 a răspuns:

Da, este posibil, numai ca vei da la facultatea de drept un examen din toata istoria Romaniei la inscriere.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti da la orice facultate, inclusiv la drept, nu conteaza profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere. Succes si numai bine!

| afrodita3333 a răspuns:

Poti da unde vrei tu, nu conteaza la ce profil ai fost la liceu. Daca te pricepi la romana-gramatica si istorie si crezi ca poti sa intrii poti sa dai.

| transsa a răspuns:

Da, e posibil. Daca esti la stiinte sociale o sa iti fie chiar foarte usor la drept.