| Procopie_Adrian_1994 a întrebat:

Salut,as vrea sa va intrebare la ce se da bacul la mate info, filo si stiinte sociale?

2 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

Buna!
La toate se vor da competente digitale, competente la engleza si romana oral -obligatoriu.
La real(mi si stiinte ale naturii): ai romana si mate obligatoriu, la alegere o materie dintre fizica, chimie, biologie si informatica(informatica doar pentru mate-info)
La uman(filo si sociale): romana si istorie obligatoriu, la alegere dintre Geografie, Logică si argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie.

| anamariarot a răspuns (pentru Mihaelablabla):

Corect tot ce ai spus, cu mentiunea ca informatica se poate da si la stiinte ale naturii, doar ca subiectul difera de cel de la mate-info.