| AlexPanda123 a întrebat:

Este posibil sa pot recupera materia la matematica? Sunt clasa 8a si sincer sunt de un 6 7 la mate si as vrea sa ajung la mate info chiar dacă imi plac unele materii umaniste.

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Așa cum poți face 2 ani într-unul, poți să recuperezi golurile. Trebuie să începi treptat. Exersează ce se cere la Evaluarea Națională. Poți ajunge să iei 10, dacă perseverezi. Vorbește cu profesorii de la școală.

2 răspunsuri:
| Doarof3 a răspuns:

Păi din câte am observat din doi in doi ani, evaluarea națională e la fel de grea ca simulările.
Anul ăsta a fost greoi la matematică.Ai șanse destul de mari să fie mai ușor anul ăsta.Eu am dat evaluarea anul ăsta şi de ce să mint, am luat notă super mică, nota de la română m-a salvat si am intrat la mate-info.Imi pare rău că nu am făcut exerciții mai grele decât ne dădea proful (fiindcă ne spunea că va fi ușor ).Tu recapitulează și rezolvă și exerciții mai grele.Succes