| Pater a întrebat:

Este sfarsit de an scolar si am nevoie de un mic discurs pentru o educatoare.Mai exact, cateva urari pentru cei care de la anul vor merge in clasa I. Daca aveti idei.Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

Poti sa pui asta la inceput : Ne apropiem cu pasi repezi de finalul unei povesti, o minunata poveste care a durat 4 ani. O perioada indelungata pe parcursul careia ati fost mereu langa noi si ne-ati oferit sfaturi intelepte, sfaturi menite sa ne ajute, sa ne initieze in complicatul drum al vietii.
Ar putea sa ii multumeasca:
-ca i-a ajutat
-ca i-a invatat sa scrie(sau ce i-a invatat)
-ca le-a impartasit din cunostintele ei
-ca i-a tratat ca pe copiii ei, ca a fost pentru ei ca o a doua mama, care i-a protejat
-ca desi au suparat-o a stiut sa-i ierte si sa-i indrume spre bine

Cam asta am spus eu in discursul meu pentru doamna diriginta(am terminat clasa a 8a) si poate e putin cam sofisticat, dar le mai modifici tu.
Succes!

| Rebbbeca a răspuns:

Draga mea educatoare, De la toamana sunt scoalar.Voi avea ghiozdan si penar.Tu mai invatat detoate.M-ai invatat sa fiu politios.Si iti multumesc din suflet cu un zambet calduros.