| Alexandru15_6349 a întrebat:

Eu am media 7.85 si asa se calculeaza 7.85x3=23.55 si asta se aduna cu media din testarile nationala si se imparte la 4 si aia este media de admitere.
Deci la ce liceu imi sugerati sa merg si credeti ca as putea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se aduna mediile 5-8 se impart la 4, acea nota care rezulta este o nota care nu se rotunjeste, apoi se aduna testarile nationale si se imparte la 2 si in final se aduna nota care a rezultat din cei 4 ani si nota rezultata din examene si se imparte la 2 ca sunt doua note.Succes si sa intri la liceul dorit.

3 răspunsuri:
| Zurbagioaica a răspuns:

Pai vezi ca exista listele de anul trecut cu mediile de admitere la licee. Orienteaza-te dupa media pe care o ai dar si dupa dorintele tale. Cauta o clasa cu un profil care sa te intereseze si care sa aiba media de admitere in jurul mediei tale.

| CatalinZamfir a răspuns:

debinde de unde esti.

| Alexandru15_6349 explică:

Sunt din BV