| anonim_4396 a întrebat:

Eu am pe primul semestru media 5 la mate si 4 in teza. Daca iau 3 sau 4 in teza(sem al 2) oare ar iesi media 5(notele sunt 5, 5, 5,5,7).Eu am calculat media(cu 3 in teza si 4) si cu 3 in teza imi iese 4, 8 iar cu 4 sigur mai sus. Oare s-ar putea sa raman corigent?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Media notelor este 5, 4. Cu 4 in teza iti iese media pe semestru 4, 7, cu 3 iti iese 4, 2.

| SskorpyonN a răspuns:

Nu normal ai 4 de 5 + un 7 e logic

| Burdetiu a răspuns:

NU ai cus sa ramai corigent cu 4 de 5
cu 4 in teza iti iese 5.05 iar cu 3 in teza iti iese 4.8(adica 5)

| NoLimitz a răspuns (pentru Burdetiu):

Cu 4.8 ramane corigent pentru ca nu se rotunjeste media laughing

| Burdetiu a răspuns (pentru NoLimitz):

Media semestrelor nu se rotunjeste celelalte madi se rotunjesc

| Gavrilescu_Cristian_1997 a răspuns:

Daca iei 3 in teza ramai corigent pentru ca media anuala nu e mai mare de 5. Daca iei de la 4 in sus treci clasa.
Bafta!