| xxdd a întrebat:

Eu as vrea sa ma duc la liceu la profil de mate info germana. cateva detalii despre cate ore de mate/germna se fac. cate ore de chimie/fizica/romana. si in clasa a11a. a12a cate ore de rom/mate/germ o sa fac. la ce dau teza. materile noi. chesti de genu. big grin fuuuunditza.:*

Răspuns Câştigător
| jvEcu a răspuns:

Nu intra la mate-info, crede-ma o sa regreti, nu e ceea ce crezi. La mate-info sunt si eu si regret, matematica grea cand o sa te ia cu toate exercitiile a cate 2 pagini unul, informatica nu e ceea ce pare, nu apesi alt+f4 si ai luat 10, inveti algoritmi, limbaje de programare, lucrezi in C++ si crede-ma nu e chiar asa de simplu. Fizica este mai usoara si romana. Teza, in a 9-a dai la Mate, Romana si la alegere Fizica, Chimie, Biologie. A 10-a la Mate, Romana, Informatica si la alegere Fizica, Chimie, Biologie s.a.m.d...Germana este o limba foarte grea, orice limba straina este folositoare dar germana este prea de tot, mai bine baga-te pe engleza/franceza/italiana/spaniola sunt mult mai usoare... Sper ca te-am facut sa iti schimbi parerea happy!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 100 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs