| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Eu nu pot sa învăț mate pur și simplu nu înțeleg și nu știu sa fac exercitiile mici la algebra nici la geometrie și din clasa nu înțeleg nimic chiar dacă stau atenta când se explica. Intra pe o ureche și iese pe cealaltă. Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, trebuie să faci ore de matematică suplimentare, pentru a o putea înţelege mai bine. Eu tot aveam această problemă, când eram în clasă ascultam atent, dar tot nu mi se primea. Dar, de când am început să merg la adăugător o înţeleg mai bine.
Intră pe povestindmatematica.ro, i-a nişte sfaturi de acolo. O zi plăcută! happy

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pregatire. Eram in aceeasi situatie si cu un profesor bun am inteles-o pana la urma.

| UnSimpluBăiatCurios3 a răspuns:

Nici eu nu știu cum as putea sa înțeleg asta.