| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu prea ma pricep la matematica pur si simplu nu pot sa inteleg multe la matematica din simplul motiv ca e foarte grea. La anul o sa trec in clasa a 8 a si o sa dau examenele pentru liceu. A vrea sa pot inteleg mai bine si mai usor.Cum pot sa inteleg mai usor si sa inteleg mult mai repede?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Matematica daca nu o inveti de la inceput, nu prea mai ai sanse sa o intelegi de la jumatate pentru ca se cam leaga toate intre ele.
Cred ca cea mai buna solutie, ar fi sa iei la anul niste mediatatii de la un profesor bun si o sa intelegi cat de cat!
Stiu cum e cu matematica, nici eu nu am reusit s o inteleg niciodata!
Bafta!

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Matematica nu e grea daca ai invatat-o de la inceput, acum daca ai lacune normal ca ti se pare grea. Trebuie sa iti cauti un profesor in particular care sa te ajute unde nu sti.O primavara fericita!

| iulyapatricia a răspuns:

Niste ore tearr ajutaa la un profesor:*big grinbig grin: