| Carambalada a întrebat:

Eu trec a-9-a si nu ma pot hotarî dintre profilele filologie si stiinte sociale? La stiinte se face foarte multa istorie?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune!

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca faci mai multa istorie la filologie. Insa nu iti imagina ca este o diferenta mare. La filologie cred ca faci in jur de 3, 4 ore in ultimii ani, iar la stiinte sociale ramai la 2 ore.

| q23alexandra a răspuns:

Buna! Eu sunt pe filologie, trec clasa a 12 si am facut 2 ore de istorie pe saptamana plus un optional. Din cate stiu la stiinte ai mai putine ore de istorie, geografie, limbi straine.