| Etein a întrebat:

Exista in Romania facultati/universitati de ocultism,paranormal,clarvazatorie,religie,astronomie, astrologie....chestii de astea..As vrea si o lista cu Facultatile Teologice,dar si cum am mai spus cu cele mistice, spiritatuale(daca exista).

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Poti sa studiezi stiintele oculte in multe parti dar nu exista universitati acreditate.

| Nolkyz a răspuns:

Din cate stiam, in Rusia ar exista ceva pe domeniul asta. Si mai era ceva prin Marea Britanie. Dar crede-ma, daca ti-e dat sa inveti asa ceva inveti fara facultate. Degeaba crezi ca ocultismul este "stiinta ascunsa"? Ocultismul nu se preda pe bancile unei scoli. Iar daca tu crezi ca e ca la Hogwarts, mai cresti un pic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man, mai clar ce te intereseaza? Ocultismul sau religiea? Caci sunt opuse... daca doresti, putem discuta mai multe aici:
aud.in_culori

| LoveToPlay a răspuns:

Uite aici un link cu cateva din facultatile din orasele mari ale Roamniei:
http://teologie.uoradea.ro/index8637.html