| AvalohAlyn a întrebat:

Medicina/sănătate,astronomie/astrologie sau religie? Ce va place vouă mai mult din astea 3 și care v-ar plăcea de studiat mai în amanunt?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ar putea ajuta mineralul numit seleniu, dar nu din pastile ci din alimente. Acestea sunt :
Nuci braziliene;
Seminte de floarea soarelui;
Fasole;
Sardine;
Ton;
Somon;
Ovaz;
Oua;
Spanac;
Carne de pui;
Carne de curcan;
Stridii;
Creveti;
Scoici;
Ciuperci.

Acestea ajuta funcția cognitiva, tulburările de memorie, tiroida, depresia și anxietatea. Sunt și pastile ce conțin seleniu și zinc, ajuta implicit sistemul imunitar. Se numesc Citibac.

Și bilobil sunt ok, testate chiar de mine, și astea ajuta la concentrare, dar trebuie sa faci și sport ok același timp.

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

In primul rind imi place sa fiu sanatoasa si asta nu prin medicamente sunt abonata pe Facebook cu sfaturi de sanatate prin tratamente naturiste dar mai ales de prevenire a problemelor, iar in rest imi place sa citesc articole de astrologie si astronomie.Nu sunt religioasa dar am credinta deplina in Dumnezeu dar asta fara sa ma incadrez in vreo religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina zic eu, fiindcă studiez puțin medicamentele astea date de medici psihiatri, cunosc putina psihologie, dermato dar la un nivel rudimentar, nu am putut sa îmi continui studiile, m-a afectat depresia. Acum vad ca nu mai pot dormi laughing când aveam depresie severa puteam sa dorm culmea, acum s-a ameliorat și nu mai pot dormi, deci e fascinant de complexa mintea omului, nu o s-o poți înțelege niciodată indiferent cât o studiezi.religia nu ma interesează, religia e o forma patologica morbida. E ok sa fi creștin dar sa nu o dai în principii extreme, habotnice.

Am testat și de alea ce iei tu, pastilele astea te fac leguma, îți scade capacitatile intelectuale, reflexele, intuiția, devii letargic, deci sunt de mii și mii de ori mai periculoase decât xanax ul.
Mai ales quetiapina te rupe, asta se da și în depresii majore, efectiv sunt niște antipsihotice, sedative incredibil de nocive, creează o dependenta ieșită din comun, toate tratamentele antipsihotice te fac praf pe perioade îndelungate, încearcă cumva sa scapi de ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te ar putea ajuta mineralul numit seleniu, dar nu din pastile ci din alimente. Acestea sunt :
Nuci braziliene;
Seminte de floarea soarelui;
Fasole;
Sardine;
Ton;
Somon;
Ovaz;
Oua;
Spanac;
Carne de pui;
Carne de curcan;
Stridii;
Creveti;
Scoici;
Ciuperci.

Acestea ajuta funcția cognitiva, tulburările de memorie, tiroida, depresia și anxietatea. Sunt și pastile ce conțin seleniu și zinc, ajuta implicit sistemul imunitar. Se numesc Citibac.

Și bilobil sunt ok, testate chiar de mine, și astea ajuta la concentrare, dar trebuie sa faci și sport ok același timp.